Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 16:44
 
YKS SINAVINA İLÇEMİZDEN 5166 ÖĞRENCİ GİRECEK
27-28 Haziran 2020 tarihlerinde ülke genelinde yapılacak Yükseköğretime Giriş Sınavına ilçemizde 1439'u son sınıf öğrencisi olmak üzere mezunlar ile birlikte toplam 5166 aday katılacaktır
Eğitim Haberi
YKS SINAVINA İLÇEMİZDEN 5166 ÖĞRENCİ GİRECEK

27-28 Haziran da gerçekleşecek olan Yükseköğretime Giriş Sınavı ile ilgili bilgi veren Gölcük Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert; “27-28 Haziran 2020 tarihlerinde ülke genelinde yapılacak Yükseköğretime Giriş Sınavına ilçemizde, 19 sınav merkezinde 1439'u son sınıf öğrencisi olmak üzere mezunlar ile birlikte toplam 5166 aday katılacaktır. 2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. 2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Sınava geç kalmamanız hususunda gerekli özeni göstereceğinize yürekten inanıyorum” dedi.
HER SINAV BAŞKA BİR KAPI AÇAR
Mert “Sevgili Gençler, Yoğun bir çalışma temposu ve özellikle 2. Dönem salgın nedeniyle uzaktan eğitim sürecinden sonra Üniversiteye giriş sınavına gireceksiniz. Bu sınav geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimiz ve aileleriniz için çok önemlidir, ancak başarının salt göstergesi değildir. Her sınav hayatta farklı kapılar açarken aynı zamanda yeni imkânlar da sunmaktadır. Biliyorum ki sizler sınava hazırlanmak için elinizden gelenin en iyisini yaptınız. Sınava girerken kendinize güvenmeniz arzuladığınız başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu sınavda başarılı olmanız hiç kuşkusuz hem sizler hem de ülkemiz için çok değerli kazanç olacaktır. Sizler, aileleriniz ve öğretmenleriniz bu sınav için çok büyük çaba sarf ettiniz, ter döktünüz.  Üniversiteye ilk adımı atmak için vereceğiniz bu sınavın heyecanını sizlerle birlikte ben de paylaşıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Milletimize, Ülkemize önemli hizmetler vereceğine inandığımız siz gençlerimize, gireceğiniz bu sınavda başarı ve zihin açıklığı temenni ediyor ve arzu ettiğiniz başarıyı yakalamanızı diliyorum” dedi.

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: YKS, SINAVINA, İLÇEMİZDEN, 5166, ÖĞRENCİ, GİRECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı