Haber Detayı
19 Haziran 2015 - Cuma 17:55
 
YUKARI DEĞİRMENDERE'YE MEYDAN YAPILIYOR
Gölcük Belediyesi tarafından başlatılan Kent Meydanları Projesi kapsamında Yukarı Değirmendere’de başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
- Haberi
YUKARI DEĞİRMENDERE'YE MEYDAN YAPILIYOR

Elektrik, telefon ve mobese hatlarının yer altına alınması ile Proje Kapsamında estetik bir görünüm kazanacak.  Yukarı Değirmendere’de belediyeye ait mevcut Muhtarlık binasının hem eski olması, hem de deprem görmesi dolayısıyla Mahalle Muhtarlığının ve vatandaşlar istekleri doğrultusunda yıkım çalışmalarına başlanmıştı. Yeni muhtarlık binasının yanı sıra, çeşitli sosyal aktivitelerin yapılacağı bir çevre oluşturulması için proje hayata geçirildi.

Çalışmaları büyük bir titizlikle devam eden proje ile Yukarı Değirmendere Mahalle Muhtarlığı, Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerin yapılacağı mekanlar, hanımlar ve gençlerin vakit geçirebilecekleri sosyal ve fiziki mekanlar, salonlar ve çevre düzenlemeleri ile Yukarı Değirmendere’nin mimarisine uygun hale getirilecek.

Projede incelemelerde bulunan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “ Oturma alanları oluştu, tarihi hamamın etrafı yeniden restore ediliyor, oturma alanları olacak. Çocukların oynaması için alan yapılacak. Bölgenin bir yerine ayrıca Amfi Sahne yapılacak. Etkinliklerimizin bir kısmını bu Amfi Sahne’de gerçekleştireceğiz. Ve bu meydanın çevresi piramit taşlarla çevrilecek. Meydan Projesi kapsamında belirlenen alan komple yenilenecek. Bu yılın Ekim ayında hayırlısıyla proje tamamlanmış olacak” dedi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: YUKARI, DEĞİRMENDERE'YE, MEYDAN, YAPILIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı