BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
KY YAPI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
 KARLA MÜCADELEYE DEVAM
KARLA MÜCADELEYE DEVAM
Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 08:16
 
ZABITA DİLENCİLERE İZİN VERMİYOR
Gölcük Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri; cami önleri, üstgeçitler ve çarşı civarında yoğun olarak görülen, vatandaşların dini duygularını istismar eden ve haksız kazanç elde eden dilencileri toplayarak cezai işlem uyguladı.
Gölcük Haberi
ZABITA DİLENCİLERE İZİN VERMİYOR

Adres ve kimlik tespiti yapılan dilencilerin üzerinden çıkan bozuk paralar da zabıtalar tarafından tek tek sayılarak tutanakla kayıt altına alındı. Yakalanan dilencilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi gereğince yasal işlem ve cezai işlem uygulandı. Zabıta ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenciliği bir meslek haline getirmiş bu ve bu gibi kişiler ile ilgili olarak 153 numaralı hattın aranarak şikâyette bulunulmasını istedi. 

 

Gölcük Belediyesinin hukuk dışı işlerin karşısında olmaya devam edeceğini ifade eden Ekipler, Amacımız ilçede kendi sorumluluk alanımızda yaşanılan sorunları çözmektir. Gölcük halkının bu tür insanlara aldanmamalarını, yardım ettikleri insanları iyi tanımaları gerekmekte. Bu kapsamda da hiçbir emek ve menfaat mukabili olmaksızın, başkalarından para veya yardım isteyen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir, ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZABITA, DİLENCİLERE, İZİN, VERMİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı