banner753
Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 15:40
 
ZİYARETLER DERNEĞİNDEN YARDIM
Gölcük'te kurulan ve hizmete geçen Gölcük Ziyaretliler Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği yaklaşık 500 kişiye sıcak yemek verirken aynı zamanda 100 muhtaç aileye kullanılmamış halı ve temizlik malzeme yardımını yapıyor.
Gündem Haberi
ZİYARETLER DERNEĞİNDEN YARDIM

Ziyaretliler Derneği 2014 yılından sonra o temeli atılarak ve 2016 yılının 6. Ayında binanın tamamı biterek hizmete girdi. Dernek kültür binasının hizmete girmesi ile Üst iki katı diyanete vakfedildi. Dernek binasının üst katında Kuran Kursu var ve şu anda 74 talebe kuranı kerim eğitimini alıyor. Kursa gelen öğrencilere yemek veriliyor. Derneği olarak her yıl 10 üniversite öğrencisine burs veriliyor. Yardıma muhtaç insanlara gıda yardımı ve erzak veriliyor. Aynı zamanda dernekte kurulan aşevi yardıma muhtaç insanlara sıcak yemek dağıtırken, aynı zamanda yardıma muhtaç insanlara dağıtmak üzere halı ve temizlik malzemesi derneğe getirildi.

Kısa bir açıklama yapan Gölcük Ziyaretliler Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Seyfettin Öztürk; “önce şunu belirtmek isterim, biz dernek olarak derneğimizin amacına en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Amacımız dayanışma ile ilçemizde garip ve yardıma muhtaç insanlarımıza yardım elini uzatmaktır. Biz dernek yönetimi olarak bu çizgimizde hizmetlerimizi veriyoruz. Açılışımızdan bu güne kadar tespit ettiğimiz çok sayıda insanlarımıza erzak, gıda yardımı ve et yardımını yapıyoruz. Bu yardımlarımız devam ederken, dernek bünyesinde aş evini açtık. Aş evinde günlük sıcak yemek pişirilerek insanlarımıza götürüp teslim ediyoruz. Bu çalışmalarımızın yanı sıra ilçemizde ihtiyaç sahibi olan 100 ailemize hiç kullanılmamış 100 adet yeni halı ve temizlik malzemesini getirdik. Bu malzemeler önümüzdeki günlerde evlerine teslim ederiz” şeklinde ifade etti.

Fahri Haner    

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZİYARETLER, DERNEĞİNDEN, YARDIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı