Haber Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 09:49
 
ZİYARETLİLER DERNEĞİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
Gölcük Kavaklı Mahallesinde kurulan Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği yeni yaptıkları kültür binasının açılışına hazırlanıyorlar.
Kültür Haberi
ZİYARETLİLER DERNEĞİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Gölcük Kavaklı Mahallesinde kiralık bir iş yerinde kuruldu. Uzun bir süre sonra Dernek Başkanı Seyfettin Öztürk derneğin kendi kültür binasını yapmak için yönetim kurulu üyeleri ile karar aldılar. Alınan karar sonrasında Derneğin Kültür binasını yapmak için 2014 yılında Kavaklı Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde yer satın aldılar. Hemen dernek binasını yapım çalışmalarına başlayarak yaklaşık iki yıl içerisinde yapımını tamamladılar. Dernek çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Seyfettin Öztürk; “Derneğimiz uzun zamandan beri Gölcük Kavaklı mahallesinde bulunan kiralık bir iş yerinde hizmet veriyordu. Fakat biz yönetim kurulu olarak yaptığımız toplantıda derneğin kültür binası için yer alıp yapmak oldu. Bu kararın ardından 20 14 yılında Kavaklı Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde yer satın aldık. 

Akabinde binanın yapımı için 8 ayın 2014 te derneğimizin kültür binasının yapımına başladık. Binamızın yapımında başta üyelerimizin destekleri ile Kocaeli Büyükşehir belediyesi, Gölcük Belediyesi ve birçok firmanın desteği ile derneğimizin Kültür binası 20 16 yılında tamamlandı. Derneğimizin Kültür binası bodrum katı gençlerimize yönelik sportif aktiviteleri için düzenlendi. Zemin katı zemin katı derneğimizin kültür çalışmaları için ayrıldı. Derneğimizin birinci ve ikinci katları Gölcük Müftülüğüne bedelsiz olarak 10 yıllığına tahsis edilerek kuran kursu olarak hizmet verecektir. Diyanetten gelip kontrol ettiler. Binanın müftülüğe tahsis edilen bölümler kuran kursu için uygun olduğunu belirttiler. Derneğimizin açılışı için diyanetten gelecek gelecek resmi yazıyı bekliyoruz. Oda en kısa süre içerisinde gelecektir. Şu anda derneğimizde 04 ile 06 yaş arasında 40 çocuğumuz ve 22 bayan kuran kursu eğitimini alıyorlar. 

Fahri Haner     

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZİYARETLİLER, DERNEĞİ, AÇILIŞA, HAZIRLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı