Yazı Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 09:03
 
GÖLCÜK' TE SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR UMUT DOĞUYOR!
Oktay ÖNER(Sosyolog)
 
 

Bir kaç gün önce çok güzel bir haber aldım... 

Hayvansever dostların duyarlılığı sayesinde, uzun zamandır Gölcük ilçesinde çok büyük ihtiyaç olan, Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi yapılması belediye meclisi kararı ile onaylandı.
Sokak hayvanlarının bu ihtiyacına ve hayvanseverlerin bu talebine cevap veren Gölcük Belediye Meclis üyelerine ve Belediye başkanı Sn. Ali Yıldırım Sezer 'e teşekkür ediyorum. Bu gerçekten hepimiz için umut dolu güçlü bir başlangıç olmuştur.

Bu projenin sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerlemesi "Ben yaptım oldu" mantığından uzak, işlerliği ve sürdürebilirliği olan, merkezine hayvan sağlığı ve rafahı olacak bir proje olması hayvan aktivistileri olarak en büyük temennimizdir. Böyle bir merkezin kurulma aşamasından tutun da faaliyete geçme aşamasına kadar ki bütün  süreçlerde, taraflardan birisi olan hayvanların haklarını savunan bizler yani hayvansever aktivistiler yer almalıdır. Böylelikle esas amaca hizmet edebilecek bir merkez olabilecektir. Bizler hayvansever aktivistiler olarak bu desteği vermeye gönüllüyüz. Yeter ki doğru, sağlıklı, yerinde bir hizmet üretilebilsin.

Şimdi gelin geleceğe bir projeksiyon sunalım.
Tertemiz bir rehabilitasyon merkezi, içerisinde sokak hayvanlarımızın özenle tedavilerinin yapıldığı sağlıklı bir şekilde beslenerek, sevgiyle yaklaşıldığı, rehabilitasyon merkezi çalışanlarının gönülden hayvansever olduğu ve tüm vicdanları tatmin eden 7/24 hizmet sunabilen bir merkez tüm canlılığa ve Gölcük halkımıza yakışandır. Gelin hep birlikte bize yakışanı yapalım bu projenin takipçisi olalım.

 
Etiketler: GÖLCÜK', TE, SOKAK, HAYVANLARI, İÇİN, BİR, UMUT, DOĞUYOR!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı