BasiskeleSanayi
KY YAPI
Yazı Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 21:28
 
NEDEN DOĞU KUDÜS?
Ali Ruhan ÇELİK
 
 

Mazlumların ümidi Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs meselesinde de  ümmetin tüm yükünü omuzlarına aldı.Altın saçan, sırça köşklerde sefa süren arap liderlerinin tenezzül bile etmediği; varoluşumuzun, neslimizin, ümmetin, insan hakları savunucularının(!) en önemli meselesini, gelebilecek tüm yıpratma operasyonları ve ekonomik saldırı ihtimali olmasına rağmen üzerine aldı ve İslam İşbirliği Teşkilatı liderlerini  Filistin Başkenti Kudüs şehrinin işgaliyle alakalı ABD ve tüm dünyaya meydan okudu.

Toplantı sonrasında Teşkilat üyesi ülkelerin Doğu Kudüs’ü Filistinin başkenti olarak tanıdıklarını açıklayarak büyük bir devrim gerçekleştirdi.Açıklama  gerek sosyal medyada gerekse televizyonlarda maalesef ama maalesef devlet yönetmeyi bakkal yönetmek zanneden, Liderimizin siyasi hamlelerini okumaktan aciz sözde siyaset üstadları, cahilliklerine ve RTE’ye olan hırslarından ötürü  karalama harekatına giriştiler.İslam tarihinin bu en büyük meydan okumalarından birini yücelteceklerine ‘’neden Doğu Kudüs? Batı Kudüs’te Filistinin’dir, bu açıklamayı kınıyoruz.’’  Tarzında eleştirilerini ayyuka çıkararak farketmeden dolaylı yoldan siyonizmin inşaasına ufak tuğlalarla destek verdiler.

Peki neden Doğu Kudüs?

Şunu belirtmek gerekir ki  uğruna savaşlar yapılan, Hz. Peygamberimizin Miraca yükseldiğine inandığımız Müslümanlığın, Yahudiliğin, Hristiyanlığın önem verdiği bölge Doğu Kudüs’tür.Batı Kudüs ise altını çizerek söylüyorum, Yahudilerin Kudüs olarak görmediği bölgedir.Bunu gerek yazılı kaynaklardan gerek gidip görerek teyit edebilirsiniz.Sayın Cumhurbaşkanımız ise stratejik bir yol izleyerek, -amaç üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil- mantığıyla, diplomatik engellere takılmamak adına, sadece müslüman ümmetin değil diğer dinlerden de bu konuda destekçi toplamak için asıl önemli olan bölgeyi, Doğu Kudüs’ü başkent olarak tanıdıklarını açıklamıştır.

Kudüs ve tüm Filistin toprakları konusunda işgal altında bulunun Filistin’e bağımsızlığını kazandırmak adına  bir sonuç elde etmek istiyorsak, o toprakların tarihini iyi okumalı, liderimizin izlediği siyaseti iyi analiz etmeliyiz... Zaman, her zamankinden daha çok birlik olma zamanıdır...

Kudüs Filistin Başkentidir...

 
 
Etiketler: NEDEN, DOĞU, KUDÜS?,
Haber Yazılımı